Olimpiada fizyczna

Fizyka jest Twoją pasją i chcesz spróbować swoich sił w Olimpiadzie Fizycznej?
Te zajęcia są właśnie dla Ciebie! Co sprawia, że nasze korepetycje są najlepsze na rynku? Jest to bez wątpienia nasza kadra korepetytorska.

Olimpiada fizyczna nie ma przed nami tajemnic

Korepetytorzy to aktywni naukowcy, pasjonaci a co najważniejsze – Laureaci Olimpiady Fizycznej – często niejednokrotni. Olimpiada nie ma przed nimi tajemnic – rozwiązali wszystkie zadania z przeszłych polskich Olimpiad i większość zadań z przeszłych międzynarodowych Olimpiad. Znają tajne bazy zadań, o formie zbliżonej do zadań olimpijskich. Ponadto potrafią dostrzegać schematy ukryte w zadaniach – sprawiając, że najbardziej skomplikowane problemy rozwiązywane krok po kroku stają się banalnie proste!

Olimpiada fizyczna

Etap teoretyczny

W trakcie indywidualnych korepetycji z fizyki online poznasz:

 • metody rozwiązywania zadań olimpijskich,
 • wiedzę teoretyczną podzieloną na działy,
 • liczne symulacje i doświadczenia pomagające zrozumieć omawiane zjawiska,
 • strategie maksymalizujące szanse sukcesu podczas Olimpiady,
 • schematy kryjące się w zadaniach olimpijskich,
 • sposób zapisu rozwiązań zadań teoretycznych, który pozwoli Ci na uzyskanie większej ilości punktów.
 • Specjalne triki fizyki olimpijskiej które pomogą Ci wystartować z rozwiązaniem złożonych zadań teoretycznych

Ponadto dostaniesz dostęp do testów i zadań z rozwiązaniami. Podpowiemy Ci jak przygotować rzeczy, które warto mieć ze sobą na Olimpiadzie a także doradzimy Ci w jakiej kolejności najlepiej rozwiązywać zadania.

Etap doświadczalny

Zadania doświadczalnenajbardziej punktowanymi na Olimpiadzie – mimo to uczniowie przygotowują się do tych zadań najmniej.

W trakcie indywidualnych przygotowań do części doświadczalnej poznasz:

 • wiedzę praktyczną jak podchodzić do etapu doświadczalnego,
 • wiedzę teoretyczną jak opracowywać dane doświadczalne,
 • wiedzę techniczną jak używać skomplikowanych narzędzi takich jak oscyloskop czy generator funkcji,
 • liczne symulacje i doświadczenia pomagające zrozumieć zjawiska,
 • strategie maksymalizujące szanse sukcesu podczas Olimpiady,
 • sposób zapisu rozwiązań zadań doświadczalnych, który pozwoli Ci na uzyskanie większej ilości punktów.

Ponadto zdajemy sobie sprawę z tego, że nawet najlepsi uczniowie odczuwają mocny stres podczas rozwiązywania zadań na Olimpiadzie. Dbamy o to, aby stres nie był paraliżujący – lecz motywujący dla naszych uczniów. Zainteresowanych zapoznajemy z technikami radzenia sobie ze stresem i optymalnego zarządzania czasem podczas Olimpiady.

ZAPISUJĘ SIĘ NA KOREPETYCJE OLIMPIJSKIE

Chcę zawalczyć o swoje marzenia na Olimpiadzie Fizycznej

Zajęcia prowadzimy w formie online - oszczędzasz czas i zyskujesz możliwość łączenia się z dowolnego miejsca!

CENNIK INDYWIDUALNYCH KOREPETYCJI Z FIZYKI DO OLIMPIADY FIZYCZNEJ

Indywidualne korepetycje pozwalają na spersonalizowanie zajęć – maksymalne dopasowanie ich do potrzeb i zainteresowań ucznia.
Korepetycje indywidualne 1h Korepetycje indywidualne 1.5h Korepetycje indywidualne 2h
190 zł/h 170 zł/h 160 zł/h
Cena za godzine przy wykupieniu pakietu 4 lub 8 zajęć
180 zł/h 160 zł/h 150 zł/h
Zarezerwuj zajęcia
Olimpiada fizyczna
ZATRUDNIAMY WYJĄTKOWYCH TUTORÓW

Poznaj nasz zespół

Nieocenioną zaletą korepetycji w Fizyka Olimpijska jest selektywność z jaką dobieramy naszych tutorów. Z nami masz pewność, że trafisz na profesjonalnego, wyedukowanego, doświadczonego i pedagogicznie przygotowanego tutora. Poznaj naszych tutorów udzielających korepetycji z fizyki do Olimpiady Fizycznej:

KOREPETYCJE DO OLIMPIADY FIZYCZNEJ - FAQ

Odpowiadamy na pytania dotyczące Olimpiady Fizycznej oraz korepetycji przygotowujących do Olimpiady Fizycznej
Co daje Olimpiada Fizyczna?

Olimpiada fizyczna daje wiele korzyści, takich jak zagwarantowany wstęp na dowolny kierunek studiów na dowolnym uniwersytecie, zwolnienie z matury z fizyki, maksymalna ilość punktów na maturze z fizyki oraz wyjątkowa okazja do sprawdzenia swoich umiejętności. Dodatkowo, uczestnictwo w olimpiadzie fizycznej ułatwia przejście z liceum do świata fizyki akademickiej.

Jak wygląda Olimpiada Fizyczna?

Olimpiada fizyczna składa się z trzech etapów. Każdy z etapów składa się z dwóch części – teoretycznej i doświadczalnej. Pierwszy etap to etap szkolny, który jest etapem korespondencyjnym. Drugi etap to etap rejonowy, zwykle organizowany na uniwersytecie w pobliżu szkoły. Natomiast trzeci etap, zwany etapem centralnym, odbywa się na wydziale fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Przykładowe zadania z każdego z etapów znajdują się na oficjalnej strony olimpiady fizycznej.

Co trzeba umieć na olimpiadę fizyczną?

Olimpiada fizyczna swoim zakresem obejmuje cały materiał szkolny i znacznie go rozszerza. Działy które należy wyróżnić to m.in. ruch punktu materialnego, bryłę sztywną, energię mechaniczną, grawitację i elementy astronomii, termodynamikę, drgania i fale, elektryczność, magnetyzm, fale elektromagnetyczne i optykę, fizykę atomową, fizykę jądrową, a także umiejętności analityczne i doświadczalne. Przygotowanie do olimpiady fizycznej wymaga zrozumienia i opanowania tych zagadnień, a także umiejętności wykonywania i analizy pomiarów, szacowania niepewności, interpretacji wykresów i opisu doświadczeń. Szczegółowy opis wymagań na olimpiadę fizyczną znajdziesz na stronie głównej kgof’u

Jak przygotować się do olimpiady fizycznej?

Najskuteczniejsze metody na przygotowanie się do olimpiady fizycznej:

   • Zdecydowanie najlepszą techniką jest rozwiązywanie zadań z poprzednich olimpiad fizycznych.
   • Jeśli masz taką możliwość, to warto także dołączyć do szkolnego koła fizycznego, gdzie można uczyć się wspólnie z podobnymi pasjonatami fizyki. Dodatkową zaletą koła naukowego jest silnie motywująca atmosfera.
   • Ostatnią skuteczną metodą przygotowań, o której nie mogę, nie wspomnieć są, korepetycje z fizyki prowadzone przez profesjonalnych korepetytorów z Fizyka Olimpijska.

Kiedy zacząć uczyć się do olimpiady z fizyki?

Jeśli masz pasję do fizyki warto zacząć rozwijać ją jak najszybciej. Świat fizyki jest niesamowity, fascynujący ale również gigantyczny i odkrywanie go może być czasochłonne.

Jak wziąć udział w olimpiadzie fizycznej?

Aby wziąć udział w Olimpiadzie Fizycznej, wystarczy zarejestrować się na stronie Komitetu głównego olimpiady Fizycznej (KGOF).

Do jakich konkursów fizycznych przygotowujecie?

Oferujemy korepetycje przygotowujące do następujących konkursów fizycznych:

1. Diamentowy Index AGH – Przygotowujemy do konkursu o Diamentowy Index AGH. Dowiedz się więcej w naszym artykule dotyczącym przygotowań do tego konkursu.

2. Konkurs wojewódzki z Fizyki dla szkół podstawowych – Oferujemy korepetycje online przygotowujące do konkursu wojewódzkiego z fizyki dla szkół podstawowych. Zapoznaj się z naszym artykułem na ten temat.

3. Polsko-Ukraiński konkurs Lwiątko – Pomagamy w przygotowaniach do konkursu Lwiątko, który odbywa się między Polską a Ukrainą.

4. Turniej Młodych Fizyków – Wspieramy uczestników Turnieju Młodych Fizyków poprzez nasze korepetycje.

5. Physics Cup – Przygotowujemy do udziału w konkursie Physics Cup.

6. Konkurs fizyczny EUREKA – Oferujemy wsparcie w przygotowaniach do konkursu fizycznego EUREKA.

Dodatkowo, prowadzimy korepetycje olimpijskie online związane z następującymi olimpiadami:

1. Olimpiada Fizyczna – Przygotowujemy uczniów do udziału w Olimpiadzie Fizycznej.

2. Olimpiada Astronomiczna – Oferujemy korepetycje z zakresu Olimpiady Astronomicznej.

3. Olimpiada Wiedzy Technicznej – Pomagamy w przygotowaniach do Olimpiady Wiedzy Technicznej.

Zapraszamy do skorzystania z naszych korepetycji z fizyki online, które pomogą Ci w osiągnięciu sukcesu na wybranych konkursach i olimpiadach.

Jeśli przygotowujesz się do jakiegoś konkursu który nie został wymieniony powyżej, napisz do nas, jest szansa że będziemy w stanie Ci pomóc 🙂

Czy warto startować w olimpiadzie fizycznej w pierwszej klasie?

Tak! Warto! Pierwszy start w olimpiadzie fizycznej powinien być traktowany jako start próbny, który pozwoli oswoić się z tym formatem konkursu.

Zdecydowanie nie warto odkładać udziału na przyszły rok tylko dlatego, że „jeszcze nie mam wystarczającej wiedzy”. Ogromną ilość wiedzy zdobywa się właśnie podczas pierwszego startu. Nie warto przegapić tej możliwości. W trakcie pierwszego startu nie trzeba nastawiać się na wielkie zwycięstwo, ale na jak najlepsze przygotowanie i oddanie 100% swoich możliwości.

Czy trzeba znać całki aby odnieść sukces w olimpiadzie fizycznej?

Formalnie nie, praktycznie Tak. Formalnie każde zadanie na Olimpiadzie Fizycznej da się rozwiązać bez formalnej wiedzy o całkowaniu. Komitet główny olimpiady Fizycznej stosuje jednak pewien wytrych i oczekuje od uczestników znajomości „Idei całkowania” – która jest bardzo ważnym narzędziem w fizyce. Realnie nie miałem okazji poznać żadnego laureata olimpiady fizycznej, który nie potrafi całkować. Jeśli nie umiesz całkować, nie musisz się martwić — podczas korepetycji do olimpiady fizycznej pokazujemy jak zaprzyjaźnić się z pochodnymi i całkami 🙂

Czy korepetycje to wystarczające przygotowanie do olimpiady fizycznej?

Nie! Korepetycje z fizyki – nawet te najlepsze nie są wystarczającym przygotowaniem do Olimpiady Fizycznej. Korepetycje to 10% sukcesu 90% to twoja własna  praca.

Korepetycje Olimpijskie mają na celu nakierowywać ucznia na właściwe tory, pomagać pokonywać największe przeszkody oraz motywować do dalszej nauki pokazując piękno Fizyki.

Czy korepetycje Online są równie dobre jak korepetycje stacjonarne?

Nie. Korepetycje z fizyki online są znacznie lepsze niż korepetycje stacjonarne.

To może brzmieć nieco przewrotowo, ponieważ w głowie większości osób korepetycje online wyglądają podobnie do nauczania zdalnego w czasach lockdownu w 2022. Jednak podobnie jak istnieją złe i dobre zajęcia stacjonarne tak również będą istniały złe i dobre korepetycje online.  W 2022 roku obowiązek prowadzenia zajęć zdalnych spadł niestety na grupę ludzi które nie potrafiła skorzystać zalet tego formatu edukacji. Zanim zacząłem prowadzić zajęcia online na początku 2021 przez kilka lat prowadziłem zajęcia stacjonarne i zdecydowanie mogę stwierdzić że podczas korepetycji z fizyki online jestem w stanie znacznie szybciej i głębiej zapoznać ucznia z przeróżnymi zjawiskami fizycznymi – to wszystko dzięki symulacją, nagraniom doświadczeń oraz nowoczesnym technologiom które wykorzystujemy podczas zajęć. Ponadto dzięki większej dynamice zajęć online znacznie łatwiej jest utrzymać uwagę ucznia.

Czy mogę mieć pewność zostania finalistą na olimpiadzie fizycznej?

Nie, takiej pewności niestety nikt nie może Ci dać. Olimpiada Fizyczna zawiera w sobie duży czynnik losowy. Możesz mieć największy Talent spośród wszystkich uczestników i przygotowywać się najsumienniej ze wszystkich mimo wszystko jednak ciągle może ci się nie udać. Należy jednak zaznaczyć że uczestniczki i uczestnicy Kursu Fizyki Olimpijskiej mają niemal dwukrotnie większe (!!) szanse na przejście do kolejnych etapów w porównaniu ze średnią krajową jednak (patrząc na dane z olimpiad 71 i 72).

Czy przygotowujecie również do olimpiady międzynarodowej?

Tak, dzięki temu że w naszej kadrze mamy również zwycięzców międzynarodowej olimpiady fizycznej prowadzimy również korepetycje z fizyki przygotowujące do Olimpiady Międzynarodowej z Fizyki (IPHO).

Jak często spotykać się na korepetycje aby dobrze przygotować się do Olimpiady Fizycznej?

Nie ma tutaj złotej reguły, która pasowałaby wszystkim. Zdarzali mi się uczniowie, z którymi spotykałem się 4h w tygodniu (2x2h) oraz uczniowie, z którymi spotykałem się na 1.5h co dwa tygodnie. Jeśli Masz poczucie, że między zajęciami nie masz co robić, nie starcza ci zadań domowych, oraz materiału do samodzielnego przerobienia, to prawdopodobnie oznacza, że potrzebujesz więcej zajęć. Jeśli jednak masz poczucie przytłoczenia fizyką, nie masz czasu na pracę własną ze względu na korepetycje, to dobrze by było ograniczyć ilość/ długość spotkań. Podsumowując: Więcej nie znaczy lepiej, ale 1h w miesiącu też pewnie nie jest najlepszym wyborem. ????

Olimpiada fizyczna — czy warto przygotować się do tego konkursu?

Każdy uczeń 8. klasy szkoły podstawowej staje przed decyzją: co dalej? Jaka szkołę średnią wybrać, jeśli pragnę dostać się na wymarzone studia. Humaniści mają o wiele łatwiej niż umysły ścisłe. Licea ogólnokształcące stanowią bowiem znaczną część szkół średnich w Polsce. Jeżeli jednak szukasz placówki edukacyjnej, która przygotuje Cię do studiowania na Politechnice czy kierunkach ścisłych, droga jest o wiele trudniejsza. Pasjonaci fizyki, matematyki czy chemii muszą niejednokrotnie wspomagać się dodatkowymi lekcjami u korepetytorów, a jeśli planują start w olimpiadzie fizycznej czy innym wysoko cenionym przez uczelnie konkursie, powinni sięgnąć po sprawdzone rozwiązania, takie jak korepetycje z fizyki prowadzone z pasją przez profesjonalną kadrę tutorów.

Co to daje? Przede wszystkim — możliwość efektywnej nauki z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi pod okiem laureatów konkursów krajowych i międzynarodowych. To szansa na zdobycie wiedzy i umiejętności, których nie przekaże Ci żaden dorabiający korepetycjami student czy opiekun szkolnego kółka fizycznego. A stąd już prosta droga do sięgnięcia po miejsca dające przepustkę do najlepszych krajowych oraz międzynarodowych uczelni o profilach ścisłych!

Nie tylko olimpiada fizyczna — sprawdź, do czego jeszcze możemy Cię przygotować!

Chociaż to fizyka jest naszą największą pasją, to z chęcią pomożemy Ci również w przygotowaniu się do matury międzynarodowej z matematyki czy informatyki. Ponadto oferujemy korepetycje dla uczniów szkół podstawowych, liceów i studentów, którzy po prostu nie radzą sobie z materiałem, chcieliby lepiej i głębiej zrozumieć przedmioty ścisłe lub zgłębić konkretne zagadnienia. Naszą przewagą nad innymi korepetytorami jest to, że pracujący u nas tutorzy sami są naukowcami, a więc tworzą dziedziny nauki, których zasady przekazują później słuchaczom. Ponadto korzystamy z nowoczesny rozwiązań, jakich nie oferuje współczesny system oświaty, a przede wszystkim — stawiamy na dialog, zrozumienie i ciekawe przykłady zamiast wkuwania na pamięć. Z nami zmienisz swoje podejście do fizyki i odkryjesz jej fascynujący świat. Zapisz się na spotkanie z tutorem, nawet jeśli nie przygotowujesz się do olimpiady fizycznej! Zapraszamy.