Olimpiada Fizyczna

Jak wygląda Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH?

Jest to wyjątkowa olimpiada organizowana co roku przez Akademię Górniczo-Hutniczą. Uczestnikami są uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a główna nagroda jest szczególnie prestiżowa, bo jest to gwarantowane miejsce na uczelni. Jest to z pewnością wyjątkowe wyróżnienie edukacyjne, które pomaga władzom uczelni wyłonić najbardziej obiecujących kandydatów. Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH organizowana jest od roku akademickiego 2007/2008 w pięciu dziedzinach:

Uczeń uczący się do olimpiadę o diamentowy indeks AGH

  • fizyka
  • chemia
  • matematyka
  • informatyka
  • geografia z elementami geologii

[Nas oczywiście będzie interesowała przede wszystkim fizyka :)]

Co można wygrać w olimpiadzie?

Poza gwarantowanym miejscem na uczelni, do prestiżowej nagrody należy też możliwość udziału w programie „Prymusi AGH”. Program ten gwarantuje m.in. takie benefity jak: bezpłatne miejsce w domu studenckim i dodatkowe nieodpłatne formy kształcenia (kursy, szkolenia, tutoring). Jak nie trudno więc zauważyć, dla każdej osoby chcącej zainwestować w swoją naukowa przyszłość, jest to niezwykle atrakcyjna oferta.

Kiedy odbywa się Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH?

W olimpiadzie mogą wziąć udział uczniowie będący w dowolnej klasie szkoły średniej, a także uczniowie szkół podstawowych, w szczególności realizujący indywidualny program lub tok nauki, rekomendowani przez szkołę. Terminarz dostępny jest na stronie AGH, oraz na indywidualnym koncie uczestnika dostępnym po rejestracji na olimpiadę. Na przestrzeni od września do kwietnia, odbywają się 3 etapy:

  • I etap – zawody szkolne (październik–styczeń),
  • II etap – zawody okręgowe (styczeń–marzec),
  • III etap – zawody centralne (marzec–kwiecień).

Czym różni się od olimpiady przedmiotowej?

Podstawowa różnica to oczywiście nagroda. Jednak warto też zaznaczyć, że konkursy te znacząco różnią się pod względem konkurencji. Przykładowo: spośród wszystkich uczestników 70. Olimpiady Fizycznej, laureatami zostały jedynie 23 osoby. Dla Diamentowego Indeksu AGH, liczba laureatów, również dla konkurencji fizycznej, na 456 wszystkich uczestników, wynosi 61. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o olimpiadzie fizycznej, koniecznie zerkajcie na naszą BAZĘ WIEDZY!

dziewczyna ucząca się na olimpiadę o diamentowy indeks AGH

Jak się zapisać na Olimpiadę o Diamentowy Indeks AGH?

Aby wziąć udział w olimpiadzie wystarczy zarejestrować się w systemie e-Diament dostępnym jedynie w okresie września-października. Termin rejestracji jest jednoznaczny z rozpoczęciem Etapu I olimpiady, za wyjątkiem chemii i informatyki. W trakcie dokonywania rejestracji, uczestnikowi zostaje przydzielony indywidualny kod, który będzie należało później umieścić na Kartach Pracy. Po wprowadzeniu wymaganych danych, generowany jest gotowy do pobrania Pakiet Zgłoszenia, który należy wydrukować i podpisać własnoręcznie (jeżeli uczestnik nie ukończył 18 lat, na dokumentach wymagany jest podpis opiekuna prawnego). Uczestnik otrzymuje wtedy także zestaw Kart Pracy z zadaniami możliwymi do wypełnienia w formie zarówno elektronicznej, jak i odręcznej. Po przesłaniu wypełnionych dokumentów i Kart Pracy, następuje oczekiwanie na wyniki i trzymanie kciuków za kwalifikację do następnego etapu!

Jak się przygotować do Olimpiady ODI?

Jeśli interesuje cię skuteczne przygotowanie do olimpiady, pozwól sobie pomóc i zapisz się na nasze zajęcia! Nasi tutorzy to laureaci wielu konkursów, aktywni naukowcy i studenci prestiżowych uczelni, ale przed wszystkim laureaci Olimpiady Fizycznej! Razem z nami wykreśl przypadek z równania sukcesu i zobacz pokrewne materiały, które mogą cię zainteresować:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments